Czarne złoto

Czarne złoto bardzo szybko zyskuje na popularności. Biżuteria z czarnego złota to przede wszystkim niepowtarzalny wygląd. Czarna biżuteria jest z pewnością niekonwencjonalna i przyciąga wzrok. Co trzeba wiedzieć o czarnym złocie?

Co to jest czarne złoto

Pierwotny kolor złota to żółtawy odcień, który wszystkim kojarzy się z określeniem „złoty kolor”. W ostatnich latach popularne stały się różne odmiany złota, w tym złoto różowe, zielone, białe i niebieskie.

W przypadku czarnego złota istnieje kilka różnych sposobów jego tworzenia. Bez zbytniego wchodzenia w szczegóły techniczne, czarna warstwa znajduje się tylko na powierzchni. Złota biżuteria jest powlekana czarnym wykończeniem, które nadaje złotu błyszczącą, wypolerowaną powierzchnię. Rezultatem jest metal, który jest czarny jak noc i który zachowuje swoją cenę i wartościowość.

Czy czarne złoto jest cenne

Prawdziwa biżuteria z czarnego złota kosztuje różnie. Wszystko zależy od tego, ile prawdziwego złota znajduje się w Twojej biżuterii z czarnego złota - im wyższy procent złota, tym drożej. A więc tak jak biżuteria w kolorze żółtego złota.

Metale użyte w tworzeniu biżuterii z czarnego złota nie zwiększają ani nie umniejszają pierwotnej ceny złota. A ponieważ złoto nie traci swojej wartości, wartość biżuterii z czarnego złota pozostanie niezmienna.

Czarne złoto a inne popularne czarne metale

Na rynku dostępne są różne opcje czarnej biżuterii. Chociażby obrączki tytanowe. Zobacz obrączki tytanowe.

Biżuteria z czarnego złota

Ponieważ czerń jest rzadkim kolorem w biżuterii, biżuteria z czarnego złota – czarne kolczyki czy czarny wisiorek a nawet czarna bransoletka - natychmiast przyciągają uwagę. Czarna biżuteria jest elegancka i odważna, idealna na każdą okazję. Wisiorki i kolczyki z czarnego złota są pięknym uzupełnieniem każdej stylizacji.

Czarne złoto pierścionek zaręczynowy

Pierścionki zaręczynowe z czarnego złota przyciągają wzrok i uwagę. Pierścionek z czarnego złota można połączyć z dowolnym kamieniem szlachetnym. Aby uzyskać niepowtarzalny wygląd, możesz połączyć pierścionek z czarnym oczkiem, a więc z czarnym kamieniem szlachetnym, takim jak czarny diamenty, czarny onyks lub czarny moissanit.

Pierścionek z czarnym złotem i czarnym diamentem jest wyjątkowy, ale białe diamenty z czarnym złotem także stanowią piękny kontrast, a jak wiadomo - czerń i biel to ponadczasowe połączenie.

Jeśli jednak zależy Ci na mocniejszym kontraście i odrobinie koloru, wybierz pierścionek z czarnego złota z kolorowymi kamieniami, takimi jak czarne złoto i ametyst, czarne złoto i szafir lub czarne złoto i rubin. Oprawa z czarnego złota posłuży do podkreślenia piękna kamienia szlachetnego. Pięknie wyglądają także kolczyki wkrętki czarne z czarnym diamentem lub bez kamieni. Czarne kolczyki przykuwają wzrok a kolczyki długie wiszące czarne są obecnie modowym hitem.

Obrączki czarne złoto

Obrączki z czarnego złota to również doskonały wybór, zwłaszcza dla mężczyzn. Jedną z zalet czarnego złota jest to, że zachowuje swoją drogocenność i są bardzo trwałe.

Obrączka ślubna z czarnego złota pozwoli ci czuć się komfortowo i niepowtarzalnie. Zakup biżuterii z czarnego złota to inwestycja w waszą przyszłość.

Dbanie o czarne złoto

Unikaj pocierania lub ścierania czarnego złota, ponieważ może to spowodować jego zarysowanie. Czyszczenie biżuterii z czarnego złota powinno być delikatne - używaj nieściernego środka do czyszczenia biżuterii lub roztworu ciepłej wody z mydłem i miękkiej szczoteczki lub szmatki.

Jak przechowywać biżuterię z czarnego złota? Umieść ją w płóciennej torbie lub wyściełanym pudełku, bez kontaktu z innymi elementami biżuterii. Dzięki temu będzie wolna od zadrapań.

Odkryj nasze pierścionki z brylantami

A może jednak zdecydujesz się na tradycyjny pierścionek z żółtego złota z brylantem, pierścionek z białego złota z kamieniami lub interesuje cię biżuteria królewska? Przyjdź do naszego salonu lub zapoznają się z naszą ofertą na stronie internetowej - mamy to, czego szukasz. A czego nie mamy, możemy stworzyć według Twoich wytycznych.

Zawsze kupuj biżuterię od renomowanego sprzedawcy. Może się to wydawać oczywiste, ale często trudno jest stwierdzić, czy ktoś jest ekspertem w danej dziedzinie. W LISIEWSKI pracują wieloletni jubilerzy doskonale znający się na rzemiośle. Skontaktuj się z nami lub odwiedź jeden z naszych salonów.