Kamienie narodzin

Zadajesz sobie pytanie jak dopasować kamień do osoby? Jaki jest mój kamień mocy? Jaki kamień pasuje do mnie i jaki jest najpiękniejszy kamień narodzin? Znajdź swój kamień z nami!

Kamień narodzin długowieczna tradycja - jak wybrać kamień urodzenia? Niewiele osób wie, że kamienie urodzinowe, to nie mit, ale długowieczna tradycja. Kamień narodzin to połączenie astrologii, wróżb, polskiego szlacheckiego bogactwa oraz antycznych historii. Chcesz wiedzieć jaki jest twój kamień urodzinowy i najmocniejsze kamienie ochronne? Jakie są kamienie narodzin na każdy miesiąc? Odpowiedź poniżej.

Najmocniejszy kamień ochronny dla urodzonych w styczniu, według antycznej historii, to ciemnoczerwony granat. Granat chronić ma przed porażkami oraz wzmacniać siłę woli, zdrowie i witalność. Styczniowy magiczny kamień narodzin sprzyja także logicznemu myśleniu i dodaje odwagi w życiu codziennym.

Kamień przynoszący szczęście osobom urodzonym w lutym to ametyst. Lutowy kamień urodzinowy zwiększa kreatywność umysłu i poszerza horyzonty dzięki czemu stał się symbolem mądrości.

Jaki jest twój kryształ urodzinowy jeśli urodziłeś się w marcu? Akwamaryn to kamień marcowy w szczególności przydatny dla osób nieśmiałych, ale także przeciążonych obowiązkami, odpowiedzialnością i nawałem pracy. Ten kamień urodzinowych w marcu zwiększa odporność, łagodzi dolegliwości chorób rematycznych, płuc oraz neurologicznych.

Diament to kamień osób urodzonych w kwietniu. Według polskiego bogactwa szlacheckiego, diamenty chronią od zła, dodają odwagi a także pozytywnie wpływają na asertywność, determinację i umiejętność podejmowania decyzji i niwelowania problemów prawnych.

Jak wybrać kamień narodzin dla urodzonych w maju? Majowy kamień urodzinowy to szmaragd. Szmaragd jest idealnym prezentem dla osób urodzonych w maju, ale dzięki swej drogocenności sprawdzi się także jako podarunek o każdej porze roku.

Jak wybrać kamień narodzin dla urodzonych w maju? Majowy kamień urodzinowy to szmaragd. Szmaragd jest idealnym prezentem dla osób urodzonych w maju, ale dzięki swej drogocenności sprawdzi się także jako podarunek o każdej porze roku.

Kamień narodzonych w lipcu jakim jest rubin, to symbol pasji, miłości oraz witalności. Pomaga w wyborze własnej drogi życiowej poprzez ukierunkowanie naszej uwagi na sprawy ważne i ważniejsze.

Jaki kamień jest przypisany do daty urodzin osób urodzonych w sierpniu? Oliwin to jasny, żółto zielonkawy kamień o charakterystycznym blasku i mieniącym się w wielu barwach, które powodują, że czujemy się spokojnie i szczęśliwie. Sierpniowy magiczny kamień narodzin obdarza właściciela dobrobytem, męstwem i pięknem, pomaga w realizacji planów i marzeń.

Wrześniowy kamień urodzinowy to szafir - zaraz po diamencie najtwardszy kamień szlachetny ziemi. Ten drogocenny klejnot kojarzony jest z mądrością, spokojem i skupieniem. Kamień urodzonych we wrześniu obdarza ich wewnętrznym spokojem, wspiera pozytywne myślenie oraz dobrobyt.

Jakie kamienie warto nosić gdy urodziliśmy się w październiku? Osobom urodzonym w październiku przypisane są dwa niezwykłe kamienie urodzin - opal i różowy turmalin. Opal jest symbolem nadziei, szczęścia i miłości. Natomiast różowy turmalin jako kamień urodzonych w październiku, podkreśla u nich piękno, pewność siebie oraz pozytywną energię.

Najmocniejsze kamienie ochronne urodzonych w listopadzie to cytryn i topaz. Pierwszy z nich, cytryn, obdarza energią i obfitością. Z kolei wielobarwny topaz, u osób urodzonych w listopadzie napełnia ich pewnością siebie, radością, a nawet, według wielu mitycznych przekazów, potrafi uzdrawiać i goić duchowe rany.

Kamienie urodzinowe dla osób urodzonych w grudniu to topaz i tanzanit. Topaz wzmocnia duchowo, obdarza spokojem i ochroną. Natomiast tanzanit podkreśla prawdę, oświecenie oraz intuicję.

Już wiesz jakie są kamienie urodzinowe na 12 miesięcy. Jeśli szukasz idealnego pomysłu na prezent, to kamień urodzinowy będzie wspaniałym wyborem. Kamień urodzinowy towarzyszy obdarowanemu przez cały rok i jeśli jest odpowiednio dobrany do dnia narodzin, obdarzyć go może nadzwyczajną mocą. Popularność kamieni narodzin ciągle rośnie. Wiele osób, które zrozumiały symbolikę kamieni naturalnych, nie wyobraża sobie noszenia biżuterii z kamieniami, które nie byłyby zgodne z ich datą urodzenia lub znakiem zodiaku. Już wiesz jaki jest najpiękniejszy kamień narodzin. Teraz możesz posłużyć się powyższą wiedzą podczas wyboru biżuterii.